BERICHTENOVERZICHT

GHL in Coevorden
Nationale fotowedstrijd Kerkbalans 2018
Leef en lees toe naar Kerst
Alphacursus in Gees
Kerk en Wereld Jongerenprijs 2018


De charme van Coevorden op nationale televisie
GHL presentatoren herfst 2017 Ruben TimmanHet televisieprogramma ‘Geloof en een Hoop Liefde’ portretteert gemeente Coevorden Presentatoren Bert van Leeuwen, Henk van Steeg, Hella van der Wijst en Mirjam Bouwman gaan voor ‘Geloof en een Hoop Liefde’ op zoek naar authentieke dorpsverhalen, karakteristieke stadsgezichten en inspirerende verhalen over geloof, hoop en liefde in Coevorden. Kijk dinsdag 12 december a.s. naar ‘Geloof en een Hoop Liefde’ in Coevorden om 17.50 uur op NPO 2.
GHL Coevorden Huib Minderhoud1 Persoonlijk, onbevangen en herkenbaar: in ‘Geloof en een Hoop Liefde’ staat het geloof van de gewone Nederlander centraal. In het EO-programma gaan presentatoren Bert, Hella, Mirjam en Henk op pad met bekende en onbekende bewoners die hen wegwijs maken in de lokale gewoonten en gebruiken. De persoonlijke ontmoetingen leveren innemende, inspirerende en ontroerende verhalen op. Coevorden Bert gaat vandaag op zoek naar verhalen over geloof, hoop en liefde in het Drentse Coevorden. Hij ontmoet Huib Minderhoud, een oud-leraar die over elke steen in de stad iets bijzonders kan vertellen. Samen met een aantal oud-leerlingen bezoeken zij hun oude schoolgebouw en halen herinneringen op. GHL Coevorden poppenpeler Roelof Speelman1Ook maken we kennis met Roelof Speelman, een gepassioneerde poppenspeler. Met zijn optredens kan hij op een andere manier met mensen communiceren. En we brengen een bezoek aan de jaarlijkse Ganzenmarkt, een jaarlijks hoogtepunt in de stad. Hier horen we het bijzondere verhaal van Bep Eckhardt: over haar moeder die tijdens het dementeren toch de liefde in haar ogen zag. Dit alles en meer zie je vandaag in ‘Geloof en een Hoop Liefde’! Zie ook de website van GHL

Nationale fotowedstrijd 2018 Jouw kerk in beeld
Webheader fotowedstrijdKen je het plaatje: een kerktoren aan de horizon die al van ver laat zien waar het hart van het dorp of de stad is. Een vertrouwd en kostbaar beeld. Kerken zijn beeldbepalend voor ons land. Niet alleen de gebouwen, ook wat er in de kerken gebeurt: de gemeenschap waarin mensen elkaar vanuit het geloof ontmoeten, zich laten inspireren, een helpende hand uitsteken of juist hulp ontvangen.
We dagen je uit om de kerk en wat deze voor jou betekent in een foto vast te leggen. Zoals je zelf wilt: gewoon met je smartphone of juist professioneel met een goede spiegelreflexcamera. Stuur je foto in en ding mee naar de Kerkblik-award. Winnaars in de verschillende categorieën winnen een workshop fotografie van juryvoorzitter Ramon Mangold. Hij won onlangs Nederlands bekendste fotoprijs: een eerste prijs bij de zilveren camera 2016, voor zijn serie over bisschop De Korte.
Fotografeer je graag? Kun je het goed? Doe dan mee met deze wedstrijd en leg vast wat de kerk voor jou betekent.
Inzenden kan tot en met 22 december 2017.
Lees ook de voorwaarden voor deze wedstrijd: zo moet je in ieder geval lid zijn van een van de drie organiserende kerkgenootschappen van Kerkbalans, en stem je in met het gebruik van jouw foto door je plaatselijke parochie of gemeente voor Kerkbalansdoeleinden en door het landelijke team van Kerkbalans. Kerkbalans is de gezamenlijke, jaarlijkse fondsenwerfactie van de Rooms-Katholiek Kerk, de Protestantse Kerk in Nederland en de Oud-Katholieke Kerk.
Alle details lees je op de speciale fotowedstrijdpagina


Leef en lees toe naar Kerst
Het NBG maakt net als vorig jaar een digitaal bijbelleesrooster voor de adventsperiode. Wie zich aanmeldt, krijgt elke dag een e-mail met bijbeltekst, korte overdenking en vraag. Vanaf 3 december gaat de adventstijd in. Directeur adventsroosterRieuwerd Buitenwerf: ‘Het adventsrooster helpt lezers om in de drukke decembermaand elke dag even stil te staan bij de Bijbel en de boodschap van hoop en verwachting die daarin doorklinkt. Omdat we het rooster digitaal aanbieden op debijbel.nl, is het extra toegankelijk. Je kunt het op elk gewenst moment er even bij pakken op je mobiel of tablet. Met zo’n verdiepend rooster brengen we de Bijbel voor duizenden Nederlanders dichtbij.’
Op de vier adventszondagen gaat het rooster in op teksten uit Lucas: dit is in lijn met het Lucasjaar en met het adventsprogramma van kinderdienstmethode Bijbel Basics. Op de andere dagen wordt stilgestaan bij de verwijzingen van Lucas naar het Oude Testament.
Aanmelden kan hier
Dan ontvangt u vanaf 3 december automatisch elke ochtend een e-mail met de bijbeltekst, overdenking en vraag.


Het spandoek hangt er weer…
en vanaf maandag 8 januari is er weer de mogelijkheid om mee te doen met de
ALPHA CURSUS in GEES
Alpha Gees

De cursus bestaat uit:
-10 avonden met verschillende onderwerpen  zoals o.a. :
Wie is Jezus?, Waarom moest hij sterven?, Hoe kun je geloven?, Hoe leidt God ons?, Geneest God vandaag ook nog?, …
- Elke avond met een korte inleiding en gesprek.
- een weekend(vrijdagavond + zaterdag) over de Heilige Geest: Wie is Hij? Wat doet Hij? met ook momenten voor ontspanning zoals een wandeling of een spel
 Alles in een ontspannende, gezellige en respectvolle sfeer.
Je bent van harte welkom !
Info: www.alphacursus.nlDit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken. of tel. 06-10806877Kerk en Wereld Jongerenprijs 2018
¨Wij zijn gezegende mensen die anderen tot zegen kunnen zijn. Iets doen voor een ander is niet alleen goed voor die ander, maar doet ook jezelf goed¨, aldus Karin van den Broeke, preses van de Protestantse Kerk en tevens voorzitter van de jury Jongerenprijs 2018. De prijs zal in februari 2018 worden uitgereikt tijdens het symposium van instituut Kerk en Wereld in Amsterdam.
Eens per twee jaar reikt instituut Kerk en Wereld de Jongerenprijs uit aan jongeren die een project of actie willen opstarten voor een betere maatschappij. Geloven en de opdracht tot inzet voor een betere wereld zijn voor Karin van den Broeke onlosmakelijk met elkaar verbonden. Zelf ervaart ze regelmatig hoeveel inspiratie er uitgaat van jongerenprojecten. ¨Jongeren zijn vaak in staat om snel en slagvaardig iets te organiseren. Bovendien vormt de ervaring henzelf. De jongerenprijs is een goede kans om jongeren te stimuleren tot het maken en uitvoeren van een concreet plan.¨
Lees het gehele bericht.naar boven

Woord&Weg
Inspiratiemagazine van de Protestantse Kerk.
Blader door / bekijk het decembernummer

 


Luther
Op 31 oktober 2017 is het precies 500 jaar geleden dat Maarten Luther zijn 95 stellingen aan de kerkdeur in Wittenberg bevestigde, waarmee hij de grootste revolutie in de Europese kerkgeschiedenis ontketende. Museum Catharijneconvent sluit bij deze memorabele gebeurtenis aan met dé tentoonstelling over deze veelbesproken ‘man van het jaar’.
Luther2
Deze tentoonstelling brengt Luther en zijn tegenstanders voor het voetlicht. Zij toont in woord, beeld, muziek en spot waarin de kracht schuilt van deze invloedrijke, reformatorische rebel. Diverse objecten, zoals pamfletten, schilderijen, zilver, spotprenten, maar ook herkenbare, uitdagende dilemma’s, muziek en nieuwe middelen laten een nieuw licht schijnen op het enerverende verhaal van Luther en de Reformatie. De koppeling met de huidige tijd en de invloed van zijn ideeën op ons dagelijks leven zijn hierbij steeds voelbaar.Catharijneconvent, Utrecht  t/m 28 januari
Bekijk en lees meer op de website van dit museum
.

Tentoonstelling Christendom en antisemitisme, museum Sjoel Elburg.
Centraal staan drie periodes waarin het christendom een opmerkelijke rol speelde

sjoelelburg

500 jaar Reformatie in Groningen
De kritiek van Maarten Luther op de Rooms-Katholieke kerk in 1517 vormde het begin van de Reformatie. Een tijd van godsdienststrijd, onlusten, oorlog en vervolging brak aan en resulteerde in verschillende protestantse kerken. In 1594 werd Groningen definitief calvinistisch. 500 jaar Reformatie in Groningen toont zilvergerei, Bijbels en portretten van beroemde predikanten uit de beginperiode van de kerken van de Reformatie.
Groninger Museum t/m 7 jan.


naar boven
MUZIEK & ZANG


naar boven